Шумоізоляція квартири

Важливою складовою комфортного і затишного проживання в оселі є тиша. Однак якщо квартира, знаходиться в багатоповерховому будинку, та ще й на жвавій вулиці і/або ваш будинок оточений іншими такими ж — найчастіше про відсутність шумів слід забути. Їх джерелами можуть бути як вулиця, Двір, так і сусіди, і це нормально. Хтось може затіяти ремонт, хтось голосно слухати музику або дивитися телевізор, а то і влаштувати гучні веселощі у себе в квартирі або у дворі. За вікном може проноситися потік машин, працювати техніка.

Тим часом відомо, що акустичні коливання понад 40 дБ вже не дозволять вам нормально відпочити і розслабитися після, наприклад, важкого робочого дня, а шуми, що перевищують 85 дБ, що мають місце регулярно, можуть завдати шкоди вашому здоров’ю. Якщо ці проблеми вам знайомі, питання пристрою шумоізоляції в квартирі для вас актуальне.

Для вирішення даної проблеми просто необхідно обшити підлогу, стелю і стіни квартири звукоізолюючим матеріалом, а також подумати про шумової ізоляції вікон і дверей. Звичайно, краще, якщо про все це подумати ще при будівництві житла. Слід мати на увазі, що звукоізолюючі властивості стін, стелі та підлоги залежать як від їх товщини, так і від матеріалу, з якого вони складаються.

Особливо низькою шумоізоляцією грішать панельні перегородки. Також вам можуть бути корисні. Якщо спокою не дає бурхлива життєдіяльність сусідів зверху, на стелю квартири необхідно змонтувати, або листи гіпсокартону, або натяжні стелі. В обох випадках матеріали повинні мати відповідне призначення і властивості — поглинання звуку. Якщо хочемо позбутися від шумів за стінами квартири, останні слід обшити мінеральною ватою, сендвіч-панелями або дерев’яними плитами. Це ж може бути застосовано і по відношенню до підлоги.

Іноді причиною низької звукоізольованості приміщення можуть бути щілини в стиках між стінами і стелею і/або підлогою, а також в стояках тепло – і водопостачання. Ці дефекти можна легко виправити за допомогою герметика. Щоб не турбували крики або інші шуми в під’їзді, слід встановити якомога більш масивну і щільно прилеглу до коробки двері, не забувши ущільнити отвір гумовими прокладками. Від гулу вулиці врятують пластикові вікна.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Догори