Наскільки пост корисний для вашого здоров’я

Насколько пост полезен для вашего здоровья Обраний

Для початку прояснимо пару моментів. По-перше, піст-це суто релігійна практика. І зазвичай люди дотримуються його не для здоров’я тіла, а для здоров’я душі. По-друге, пост посту ворожнечу: правила сильно залежать і від релігії, і від пори року.

Можливо, саме тому вплив посту на здоров’я толком не вивчалося. Але деякі висновки можна зробити на підставі досліджень короткострокових наслідків голодування, сироїдіння, вегетаріанства і веганства. Адже той же Великий піст має на увазі виключення алкоголю, м’яса і молочних продуктів, а також сироедческіе і голодні дні.

Яку користь здоров’ю може принести пост

Як ми вже писали, на дослідження тут спиратися не доводиться. Тому всі переваги чисто гіпотетичні.

Можливо, підтримає печінку, серце і судини

Так як пост прибирає з раціону досить шкідливі речі, такі як алкоголь і червоне м’ясо, для кого‑то він може бути корисний не тільки з духовної точки зору. Якщо людина в звичайний час не особливо стежить за харчуванням і способом життя, утримання принесе користь всьому організму. В першу чергу-печінки і серцево‑судинній системі. Але сильно розраховувати на це все ж не варто, адже навіть найдовший, Великий піст триває всього сім тижнів.

Можливо, покращиться травлення

У деякі дні посту можна їсти лише сиру, необроблену їжу, переважно овочі. Завдяки цьому, швидше за все, стілець стане частіше і м’якше. Справа в клітковині, яка полегшує транзит калу по кишечнику.

Так що, якщо до цього були проблеми — запори, такі дні допоможуть їх вирішити.

Можливо, знизиться рівень цукру

Цукор точно знизиться в голодні дні, тому що новий не буде надходити, а запаси глікогену будуть витрачатися для потреб організму. Але він знову підніметься, якщо в харчуванні будуть переважати вуглеводи, наприклад солодкі каші і хліб замість бобових і овочів.

Можливо, покращиться настрій

Короткочасне голодування змінює баланс медіаторів-речовин, які регулюють в мозку нервову передачу. В результаті настрій може покращитися, наприклад, при депресії та деяких інших розладах.

Зміниться вага

Через обмеження м’яса і молочки люди починають експериментувати з харчуванням. Наприклад, шукають пісні рецепти і відкривають для себе овочі і бобові, яких в звичайному раціоні було мало. А це може допомогти знизити вагу.

Але ті, хто просто переходить на швидкі вуглеводи, швидше за все, тільки наберуть зайві кілограми і не отримають користі.

Можливо, зникнуть проблеми з газами

Багато людей не знають, що у них є непереносимість молочних продуктів, тому що вона не проявляється так сильно, щоб здавати аналізи. Для них пост — шанс оцінити своє самопочуття. Можливо, вдасться помітити поліпшення-наприклад, стане менше газів.

Але треба пам’ятати: їх може стати і більше, якщо з незвички почати налягати на сирі овочі і бобові.

Можливо, очиститься шкіра

Хоча продукти самі по собі не викликають прищі, якийсь вплив на стан шкіри дієти все ж надають. Тому, наприклад, виключення молока може зменшити кількість висипань на обличчі та спині у деяких людей. Але сильно розраховувати на це не варто: підтримання чистоти шкіри вимагає великих зусиль, ніж зміна харчування на короткий термін.

Кому може нашкодити пост

Точно відомо, що голодувати і урізати продукти групами не потрібно:

  • дітям, тому що їх тіла багато енергії витрачають на зростання;
  • вагітним і годуючим, тому що їм необхідно збалансоване харчування;
  • людям з порушеннями обміну вуглеводів, наприклад діабетом, тому що це загрожує коливаннями рівня глюкози;
  • страждають серповидноклітинною анемією, тому що у них більш високі потреби в білку;
  • людям із захворюваннями шлунково‑кишкового тракту, тому що у них може не бути потрібного запасу поживних речовин, а отже, симптоми дефіциту з’являться раніше.